Úvod > Spravodajstvo > Šport > Aktualizované: Tréner Guardiola si predĺžil zmluvu s ManCity, pôjde o najdlhší úväzok v jeho kariére

Aktualizované: Tréner Guardiola si predĺžil zmluvu s ManCity, pôjde o najdlhší úväzok v jeho kariére

Dalšie články v kategórií


  • aktualizované 17. mája 21:05


MANCHESTER 17. mája (WebNoviny.sk) - Španielsky futbalový tréner Pep Guardiola predĺžil zmluvu s úradujúcim anglickým šampiónom Manchestrom City o tri roky - do júna 2021.

Doviedol tím k titulu


Ak 47-ročný kouč dodrží kontrakt, strávi na Etihad Stadium päť rokov a pôjde o najdlhší úväzok v jeho kariére. Štyri sezóny absolvoval v FC Barcelona, tri v Bayerne Mníchov. V tejto sezóne sa stal prvým španielskym trénerom, ktorý doviedol tím k titulu v Premier League, vo februári sa tešil zo zisku Ligového pohára.

Odporúčame:
Guardiola sa stal trénerom roka v Anglicku, v tejto sezóne priviedol „Citizens“ k titulu

"Som šťastný a teším sa na ďalšiu spoluprácu. Je mi potešením, že tu môžem byť. Užívam si každodennú prácu s týmito hráčmi a vždy sa budeme usilovať byť najlepší. Keď ste tréner, musíte sa so svojimi zverencami cítiť dobre a ja sa s mojimi cítim dobre," povedal podľa agentúry AP Guardiola.

V pláne triumf v Lige majstrov


Jeho prioritnou úlohou v ďalšej sezóne bude pomôcť klubu k prvému víťazstvu v Lige majstrov. "Sústredím sa, aby sme boli stále lepší a lepší, a chcem pomáhať hráčom k rozvoju. Máme mladý káder s priemerným vekom 23 rokov a postupne sa s nimi chceme prepracovať až na vrchol," dodal Guardiola.

"Počas dvoch rokov nás ohúril neskutočným duchom, obohatil ním celý tím a výrazne prispel k rozvoju mužstva na trávniku i mimo neho. Veľmi sa teším na ďalšiu spoluprácu," uviedol prezident Manchestru City Chaldún Al-Mubarak.



Viac k témam: futbal, Manchester City, Pep Guardiola, Premier League
Zdroj: Webnoviny.sk - Aktualizované: Tréner Guardiola si predĺžil zmluvu s ManCity, pôjde o najdlhší úväzok v jeho kariére © SITA Všetky práva vyhradené.