Úvod > Spravodajstvo > Ekonomika > Dankova SNS ide proti Smeru-SD, ich návrh na vek odchodu do dôchodku nepodporia a majú vlastný

Dankova SNS ide proti Smeru-SD, ich návrh na vek odchodu do dôchodku nepodporia a majú vlastný

Dalšie články v kategórií

BRATISLAVA 17. mája (WebNoviny.sk) - Slovenská národná strana (SNS) presadzuje, aby strop na odchod do dôchodku u mužov bol 64 rokov a u žien 63 rokov.

Nemôže preto podporiť zmenu ústavného zákona, ktorú predložila strana Smer-SD spočívajúcu v zastropovaní veku odchodu do dôchodku pre mužov na 65 rokov. Návrh Smeru-SD považujú národniari za málo ambiciózny.

Odporúčame:
Smer-SD chce strop veku odchodu do penzie pre mužov na 65 rokov, viacdetné matky budú zvýhodnené

"Slováci si zaslúžia ambicióznejší strop odchodu do dôchodku ako 65 rokov," uvádza sa v tlačovej správe SNS. Koaličná strana verí, že nájde porozumenie pre svoj sociálny návrh u koaličných partnerov, ako aj u časti opozície.

"Pokiaľ nebude možné presadiť uvedené v Ústave SR, SNS navrhne predmetný strop zákonom," tvrdia predstavitelia SNS.Viac k témam: Andrej Danko, dôchodkový vek, Robert Fico, Smer-SD, SNS Slovenská národná strana, vek odchodu do dôchodku
Zdroj: Webnoviny.sk - Dankova SNS ide proti Smeru-SD, ich návrh na vek odchodu do dôchodku nepodporia a majú vlastný © SITA Všetky práva vyhradené.