Úvod > Spravodajstvo > Šport > Fernando Alonso premýšľal o ukončení kariéry vo formule 1, má však ešte nedokončenú prácu

Fernando Alonso premýšľal o ukončení kariéry vo formule 1, má však ešte nedokončenú prácu

Dalšie články v kategórií

MADRID 13. marca (WebNoviny.sk) - Dvojnásobný majster sveta Fernando Alonso na konci minulej sezóny premýšľal o ukončení svojej kariéry vo formule 1.

Španielsky jazdec podľa BBC uvažoval o plnohodnotnom prechode na vytrvalostné preteky alebo IndyCar po troch rokoch nepodarených výsledkov v službách stajne McLaren.

"Cítil som, že po mojich nedávnych výsledkoch nemôžem odísť. Vedel som, že by som to rozhodnutie ľutoval do konca života a moju kariéru by stále sprevádzal akýsi trpký pocit," komentoval Alonso svoje rozhodnutie zostať v kráľovnej motošportu.

Tridsaťšesťročný pretekár podpísal novú zmluvu so stajňou McLaren, ktorá pred nadchádzajúcou sezónou vymenila problémové motory od japonskej Hondy za tie od Renaultu. Španiel s novým agregátom dosiahol druhý najlepší čas v predsezónnych tréningoch, čomu ale predchádzalo 8 dní problémov so spoľahlivosťou vozidla. "Určite chcem ešte uspieť. V McLarene mám ešte nedokončenú prácu," povedal Alonso. Tohtoročný seriál formuly 1 sa začne Veľkou cenou Austrálie v Melbourne 25. marca.Viac k témam: Fernando Alonso, formula 1, motoršport
Zdroj: Webnoviny.sk - Fernando Alonso premýšľal o ukončení kariéry vo formule 1, má však ešte nedokončenú prácu © SITA Všetky práva vyhradené.