Úvod > Spravodajstvo > Svet > Hurikán Florence si vyžiadal tri ľudské životy, na juhovýchode USA zrušili vyše 2000 letov

Hurikán Florence si vyžiadal tri ľudské životy, na juhovýchode USA zrušili vyše 2000 letov

Dalšie články v kategórií

WILMINGTON 14. septembra (WebNoviny.sk) - Hurikán Florence, ktorý v piatok zaútočil na juhovýchodné pobrežie Spojených štátov, si vyžiadal tri ľudské životy.

Matka s malým dieťaťom zahynuli po tom, ako na ich dom spadol strom. Otca previezli do nemocnice so zraneniami, o jeho stave zatiaľ nie je nič známe. O príčinách úmrtia tretej osoby zatiaľ nie sú žiadne informácie. Ku všetkým trom úmrtiam prišlo vo Wilmingtone v štáte Severná Karolína a informovala o nich miestna polícia.

Odporúčame:
Foto: Hurikán Florence dorazil do Severnej Karolíny, státisíce ľudí sú bez elektriny (aktualizované)

Na juhovýchode USA zrušili v súvislosti s úderom hurikánu Florence na pevninu už 2 100 letov. Informovala o tom v piatok agentúra Associated Press (AP), ktorá uvádza, že mnohé letiská zostávajú celkom zatvorené. Najmenej do pondelka bude napríklad v rámci preventívnych opatrení zatvorené letisko v Charlestone v štáte Južná Karolína. Na medzinárodnom letisku vo Wilmingtone by mali podľa aktuálneho plánu obnoviť prevádzku v sobotu okolo obeda.

AP pripomína, že počet zrušených letov je síce vysoký, no zďaleka nie tak vysoký, ako počas minuloročného hurikánu Harvey, kedy museli len v samotnom Houstone zrušiť viac ako 11-tisíc letov.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Hurikán Florence v USA

Hurikán Florence dospel k pevnine štátu Severná Karolína blízko mesta Wrightsville Beach v piatok o 07:15 miestneho času (13:15 stredoeurópskeho letného času). Hurikán už spôsobil výpadok elektriny pre takmer 437-tisíc odberateľov v Severnej i Južnej Karolíne.Viac k témam: hurikán Florence, Južná Karolína, Severná Karolína, záplavy
Zdroj: Webnoviny.sk - Hurikán Florence si vyžiadal tri ľudské životy, na juhovýchode USA zrušili vyše 2000 letov © SITA Všetky práva vyhradené.