Úvod > Spravodajstvo > Šport > Aktualizované: Schmiedlová a Kužmová sú blízko hlavnej súťaže Australian Open, postúpili do finále kvalifikácie

Aktualizované: Schmiedlová a Kužmová sú blízko hlavnej súťaže Australian Open, postúpili do finále kvalifikácie

Dalšie články v kategórií


  • aktualizované 13. januára 13:22


MELBOURNE 12. januára (WebNoviny.sk) - Slovenská tenistka Karolína Schmiedlová zvíťazila za 138 minút 4:6, 6:2, 6:4 nad Kanaďankou Francoise Abandovou nasadenou ako desiatou v sobotňajšom stretnutí 2. kola trojkolovej kvalifikácie o postup do hlavnej súťaže dvojhry žien na úvodnom grandslamovom turnaji sezóny Australian Open v Melbourne (15. - 28. januára, tvrdý povrch Plexicushion, celková dotácia 55 miliónov AUD, kvalifikácia sa koná 10. - 14. januára).

Niekdajšia 26. žena singlového renkingu Schmiedlová bude v nedeľu vo finále kvalifikácie hrať s rovnako nenasadenou Švajčiarkou Stefanie Vögeleovou.

Odporúčame:
Aktualizované: Žreb určil súperky slovenských tenistiek v 1. kole hlavnej súťaže Australian Open

Po Karolíne Schmiedlovej sa prebojovala do finálového 3. kola kvalifikácie aj ďalšia slovenská tenistka Viktória Kužmová. V sobotňajšom stretnutí 2. kola si poradila s Američankou Caroline Dolehideovou za 64 minút 6:2, 6:4. V nedeľu bude šestnástka "pavúka" Kužmová čeliť vo finále kvalifikácie Češke Marii Bouzkovej.

Priamo v hlavnej súťaži dvojhry sa na základe svojho postavenia vo svetovom rebríčku ATP, resp. WTA pri decembrovej uzávierke prihlášok predstavia zo SR Lukáš Lacko, Magdaléna Rybáriková, Dominika Cibulková, Kristína Kučová a Jana Čepelová. Súperov na 1. kolo spoznali vo štvrtok. Rybáriková a Cibulková budú hrať v pondelok a Lacko, K. Kučová a Čepelová v utorok.

Kvalifikácia Australian Open  • 2. kolo


Karolína Schmiedlová (SR) - Francoise Abandová (Kan.-10) 4:6, 6:2, 6:4 za 138 minút

Viktória Kužmová (SR-16) - Caroline Dolehideová (USA) 6:2, 6:4 za 64 minútViac k témam: Australian Open, Karolína Schmiedlová, tenis
Zdroj: Webnoviny.sk - Aktualizované: Schmiedlová a Kužmová sú blízko hlavnej súťaže Australian Open, postúpili do finále kvalifikácie © SITA Všetky práva vyhradené.