Úvod > Spravodajstvo > Svet > Katalánsko má nového lídra, medzi jeho požiadavkami je aj odtrhnutie regiónu od Španielska

Katalánsko má nového lídra, medzi jeho požiadavkami je aj odtrhnutie regiónu od Španielska

Dalšie články v kategórií

MADRID 17. mája (WebNoviny.sk) — Presvedčený separatista Quim Torra sa vo štvrtok ujal funkcie nového lídra Katalánska, jeho požiadavka o odtrhnutie regiónu však pravdepodobne len predĺži tiahnuci sa spor s centrálnou španielskou vládou.

Torra formálne zložil sľub na ceremónii v katalánskom hlavnom meste Barcelona. Regionálny parlament ho za nového prezidenta zvolil v pondelok.

Odporúčame:
Aktualizované: Španielsky ústavný súd rozhodol, Puigdemont nemôže viesť Katalánsko zo zahraničia

Španielska vláda, ktorá zvyčajne na ceremónie regionálnych vlád vysiela svojho zástupcu, tak v tomto prípade nespravila. Madrid namiesto toho varoval, že nebude tolerovať žiadne ďalšie kroky regiónu, ktoré by smerovali k jeho samostatnosti. Spor okolo budúcnosti Katalánska vyvolal v Španielsku najhoršiu politickú krízu za posledné desaťročia.Viac k témam: Katalánsko, Quim Torra, Španielsko
Zdroj: Webnoviny.sk - Katalánsko má nového lídra, medzi jeho požiadavkami je aj odtrhnutie regiónu od Španielska © SITA Všetky práva vyhradené.