Úvod > Spravodajstvo > Svet > Na poli za mestom Sofia zatkli novinárov, venovali sa údajnému zneužívaniu eurofondov úradmi

Na poli za mestom Sofia zatkli novinárov, venovali sa údajnému zneužívaniu eurofondov úradmi

Dalšie články v kategórií

SOFIA 14. septembra (WebNoviny.sk) - V Bulharsku vo štvrtok večer zatkli dvoch novinárov, ktorí dlhodobo pracujú na téme údajného zneužívania európskych fondov bulharskými úradmi.

Rumunského novinára Attilu Bira a jeho bulharského kolegu Dimitara Stojanova zatkli za dramatických okolností na poli na juhozápadnom okraji bulharskej metropoly Sofia.

Odporúčame:
Súd v Mjanmarsku poslal novinárov z Reuters do väzenia, písali o popravách Rohingov

Na toto miesto obaja prišli na základe tipu od ich informátora a našli tam veľa tašiek plných papierových dokumentov, z ktorých niektoré horeli, iné tleli a ďalšie boli síce pomerne zachované, no roztrhané.

Krátko po príchode novinárov na toto miesto k nim však pristúpili bulharskí policajti, nasadili im putá a odviezli ich na policajnú stanicu. Na slobodu ich pustili až v piatok ráno, pričom jediné vysvetlenie, ktoré novinárom poskytli, bolo podľa Bira to, že ich museli zatknúť za účelom ich identifikácie.Viac k témam: eurofondy, novinári, polícia
Zdroj: Webnoviny.sk - Na poli za mestom Sofia zatkli novinárov, venovali sa údajnému zneužívaniu eurofondov úradmi © SITA Všetky práva vyhradené.