Úvod > Spravodajstvo > Šport > Najznámejší cirkus sveta Cirque du Soleil pripravuje predstavenie o živote Lionela Messiho

Najznámejší cirkus sveta Cirque du Soleil pripravuje predstavenie o živote Lionela Messiho

Dalšie články v kategórií

BARCELONA 11. októbra (WebNoviny.sk) - Život futbalového klenotu argentínskeho reprezentanta Lionela Messiho bude témou samostatnej šou najznámejšieho cirkusu sveta Cirque du Soleil.

Známy umelecký súbor z Kanady v kalendárnom roku 2019 plánuje uviesť produkciu, v ktorej "umelecky prerozpráva jedinečný talent, ktorý Messi predvádza v každom zápase na trávniku". V minulosti Cirque du Soleil sa vo svojich predstaveniach tématicky venoval aj spevákovi Michaelovi Jacksonovi či skupine the Beatles.

"Inšpiroval nás neuveriteľný talent a úspechy futbalovej legendy, ktorá stelesňuje jedinečné hodnoty jeho športového odvetvia," uvádza sa v stanovisku, ktoré vedenie súboru prezentoval na svojom oficiálnom webe.

Argentínsky futbalista na svojej internetovej stránke uviedol: "Je to neuveriteľné až bláznivé, že Cirque du Soleil pripraví šou, ktorej základom bude môj život, moja vášeň a môj šport. Nepochybujem, že predstavenie ohromí ľudí tak, ako to robilo aj doteraz."

Tridsaťjedenročný Lionel Messi na klubovej úrovni doteraz hral iba v katalánskom FC Barcelona. S "blaugranas" získal deväť španielskych titulov, šesťkrát v Copa del Rey, štyrikrát v Lige majstrov. Na svojom konte má mnoho individuálnych rekordov a ocenení, päťkrát sa stal víťazom Zlatej lopty.Viac k témam: Cirque du Soleil, FC Barcelona, Lionel Messi
Zdroj: Webnoviny.sk - Najznámejší cirkus sveta Cirque du Soleil pripravuje predstavenie o živote Lionela Messiho © SITA Všetky práva vyhradené.