Úvod > Spravodajstvo > Šport > Nitra už našla náhradu za Kmeča, trénerom tipsportligového tímu bude Bažány

Nitra už našla náhradu za Kmeča, trénerom tipsportligového tímu bude Bažány

Dalšie články v kategórií

11.10.2019 (Webnoviny.sk) - Novým trénerom tipsportligového tímu HK Nitra sa stal Marián Bažány. Informáciu priniesol oficiálny web klubu.

Na lavičke aj Milo s Petríkom


Rokovania so 44-ročným bratislavským rodákom potvrdil už skôr generálny manažér Tomáš Chrenko, ktorý spolu s prezidentom klubu Miroslavom Kováčikom viedol A-tím v dvoch súbojoch po abdikácii Andreja Kmeča.

Ten sa rozhodol opustiť nitriansku lavičku po dvoch domácich prehrách - s Detvou 3:5 a Košicami 0:9. Asistentom Mariána Bažányho bude bývalý reprezentačný obranca Dušan Milo, trénerom brankárov zostáva Stanislav Petrík.

Bažány hrával aj v Slovane


Marián Bažány ešte ako hráč pôsobil v Slovane Bratislava, neskôr odišiel do Nemecka, kde sa aj usadil. Cez nižšie súťaže sa prepracoval do tímu DEL z Düsseldorfu a po ukončení hráčskej kariéry v roku 2013 sa vydal na trénerskú dráhu.

Najprv pracoval ako asistent v Eisbärene Berlín pod taktovkou Uweho Kruppa, jeden rok strávil v Krefelde a v ročníku 2018/2019 bol asistentom vo švajčiarskom klube SC Rapperswil-Jona Lakers.

Bažány si v sezóne 2005/2006 zahral aj v nemeckej reprezentácii, bol tiež členom národného tímu Nemecka v in-line hokeji.Viac k témam: Tipsport liga
Zdroj: Webnoviny.sk - Nitra už našla náhradu za Kmeča, trénerom tipsportligového tímu bude Bažány © SITA Všetky práva vyhradené.