Úvod > Spravodajstvo > Šport > Aktualizované: Kuzminová v stredu neodštartuje, vietor „odfúkol“ aj vytrvalostné preteky biatlonistiek

Aktualizované: Kuzminová v stredu neodštartuje, vietor „odfúkol“ aj vytrvalostné preteky biatlonistiek

Dalšie články v kategórií


  • aktualizované 14. februára, 8:49


PJONGČANG 14. februára (WebNoviny.sk) - V stredu od 20:05 miestneho času (12:05 SEČ) mali byť na zimnej olympiáde v Pjongčangu na programe vytrvalostné preteky biatlonistiek na 15 km, v ktorých štartujú aj Slovenky Anastasia Kuzminová, Paulína Fialková, Alžbeta Majdišová, Ivona Fialková, Terézia Poliaková, ale pre silný vietor ich presunuli na štvrtok 15. februára od 17:15 h miestneho času (9:15 h SEČ).

Kuzminová už má v kórejskom Pjongčangu medailu zo stíhačky a na vytrvalostné preteky pôjde pod extrémne menším tlakom očakávaní - vlastných aj verejnosti - ako na sobotňajší šprint, v ktorom pri pokuse o čistý hetrik olympijských triumfov v tejto disciplíne skončila trinásta.

Odporúčame:
ZOH 2018 v Pjongčangu: Vlhová a Velez-Zuzulová sa štartu nedočkali, slalom pre vietor odložili

Možno jej práve spomenuté okolnosti pomôžu k výkonu proti historickým ukazovateľom. Kuzminová totiž má na konte jedenásť významných medzinárodných triumfov, okrem dvoch zo ZOH aj deväť vo Svetovom pohári, ani jeden však nepochádza z tzv. individuálu na 15 km. V tejto disciplíne je jej rekordom druhé miesto zo SP, ktoré dosiahla už 28. novembra 2013 vo švédskom Östersunde.

Odporúčame:
Olympijský park v Kangnungu museli evakuovať pre silný vietor

Za pripomenutie nepochybne stojí, že v Östersunde bola piata Paulína Fialková, čím si zverenkyňa Anny Murínovej a Martina Bajčičáka vyrovnala najlepší výsledok v kariére. V Kórejskej republike najprv P. Fialková nadchla 11. miestom v šprinte, potom klesla na 38. post v stíhačke, v ktorej poslala osem rán mimo - rovnovážne po dve na každej položke.

Odporúčame:
ZOH 2018 Zimné olympijské hry v Pjongčangu (online)

Kuzminová skončila v pondelok druhá za suverénnou autorkou olympijského double Laurou Dahlmeierovou z Nemecka, hoci nesklopila pätinu z dvadsiatich terčíkov. Rovnaký počet výstrelov v areáli Alpensia ju čaká v stredu a nevychýlená muška, samozrejme, bude ešte dôležitejšia ako v iných disciplínach. Čas navyše za štyri omyly by totiž bol približne minimálne dvojnásobný oproti "minelám" zo šprintu, stíhačky či mass-štartu.
ZOH 2018 v PjongčanguOdporúčame:
ZOH 2018 v Pjongčangu: Biatlon

Biatlon


Vytrvalostné preteky žien na 15 km

  • štart presunuli zo stredy na štvrtok 15. februára 17:15 h miestneho času (9:15 h SEČ)


Slovenky na štarte

  • Anastasia Kuzminová, Paulína Fialková, Alžbeta Majdišová, Ivona Fialková, Terézia Poliaková

Viac k témam: Alžbeta Majdišová, Anastasia Kuzminová, biatlon, Biatlon ZOH Zimné olympijské hry 2018 Pjongčang, Ivona Fialková, Paulína Fialková, Terézia Poliaková, ZOH Zimné olympijské hry 2018 Pjongčang
Zdroj: Webnoviny.sk - Aktualizované: Kuzminová v stredu neodštartuje, vietor „odfúkol“ aj vytrvalostné preteky biatlonistiek © SITA Všetky práva vyhradené.