Úvod > Spravodajstvo > Svet > Premiérka Szydlová dostala dôveru parlamentu, podľa opozície sú ich zákony nedemokratické

Premiérka Szydlová dostala dôveru parlamentu, podľa opozície sú ich zákony nedemokratické

Dalšie články v kategórií


  • aktualizované 7. decembra, 15:08


VARŠAVA 7. decembra (WebNoviny.sk) — Poľský parlament vyjadril vo štvrtok dôveru premiérke Beate Szydlovej a jej vláde. Szydlovej kabinet získal 239 hlasov, 168 poslancov bolo proti, sedemnásti neboli prítomní.

Štvrtkové hlasovanie o vyslovení nedôvery zvolala opozičná strana Občianska platforma, ktorá tvrdí, že nové zákony presadzované súčasnou vládou sú nedemokratické a vzďaľujú Poľsko od Európskej únie.

Odporúčame:
Premiérka Beata Szydlová naznačila, že ju vo funkcii vymenia

Poľský prezident Andrzej Duda sa vo štvrtok stretol so Szdylovou a Jaroslawom Kaczynskim, aby prediskutovali možné zmeny vo vláde, o ktorých plánovala vládna strana Právo a spravodlivosť rokovať.

Hoci má Szydlovej vláda podporu verejnosti, Kaczynski údajne presadzuje zmenu. V prípade takýchto zmien by premiérku v jej funkcii musel nahradiť iný politik, podľa predpokladov by to bol minister financií Mateusz Morawiecki.Viac k témam: Andrzej Duda, Beata Szydlová, Jaroslaw Kaczyňski, Poľsko
Zdroj: Webnoviny.sk - Premiérka Szydlová dostala dôveru parlamentu, podľa opozície sú ich zákony nedemokratické © SITA Všetky práva vyhradené.