Úvod > Spravodajstvo > Svet > V Egypte odsúdili na trest smrti takmer dvadsať islamských militantov pre útoky na kresťanov

V Egypte odsúdili na trest smrti takmer dvadsať islamských militantov pre útoky na kresťanov

Dalšie články v kategórií

KÁHIRA 11. októbra (WebNoviny.sk) - Vojenský súd v egyptskej metropole Káhira vo štvrtok odsúdil na trest smrti 17 islamských militantov v súvislosti s teroristickými útokmi na kresťanské kostoly v Káhire, Alexandrii a Tante v rokoch 2016 a 2017, pri ktorých zahynuli desiatky ľudí. Odsúdení sú podľa káhirského vojenského súdu členmi Islamského štátu.

Ďalším 19 islamských extrémistom súd udelil trest doživotného väzenia, ešte ďalší deviati si odsedia 15 rokov a jeden 10 rokov. Výhrady k štvrtkovému rozsudku káhirského vojenského súdu prezentovala mimovládna organizácia Amnesty International.

"Je nespochybniteľné, že páchatelia týchto strašných útokov musia niesť za svoje činy zodpovednosť. Ale udelenie hromadného trestu smrti po neférovom vojenskom súde, to nie je spravodlivosť a nezabráni to budúcim sektárskym útokom," vyhlásila vo štvrtok Najia Bounaim z Amnesty.Viac k témam: Amnesty International, doživotie, Islamský štát, teroristický útok, trest smrti, väzenie
Zdroj: Webnoviny.sk - V Egypte odsúdili na trest smrti takmer dvadsať islamských militantov pre útoky na kresťanov © SITA Všetky práva vyhradené.