Úvod > Spravodajstvo > Šport > Aktualizované: V tímovej súťaži na MS v Aare pôjdu do boja i Žampa s Falatom, Slováci spoznali súperov

Aktualizované: V tímovej súťaži na MS v Aare pôjdu do boja i Žampa s Falatom, Slováci spoznali súperov

Dalšie články v kategórií


  • aktualizované: 11. februára 21:02


AARE 11. februára (WebNoviny.sk) -Adam Žampa, Matej Falat, Soňa Moravčíková a Petra Hromcová budú reprezentovať Slovensko v utorkovej súťaži tímov na majstrovstvách sveta v alpských lyžiarskych disciplínach vo švédskom Aare.

V tíme nie sú Velez-Zuzulová ani Vlhová


V poradí siedma disciplína súťažného programu priniesla pred dvoma rokmi v St. Moritzi pre Slovensko nečakanú medailovú pointu.

Slováci vtedy vo vyraďovacej súťaži 16 tímov v paralelných slalomových jazdách našli premožiteľov až vo finále, keď ich Francúzi zdolali pri vyrovnanom skóre 2:2 iba o 8 stotín sekundy v redukovanom súčte najlepších jázd rýchlejších mužov a žien. Predtým si slovenskí reprezentanti poradili s Nemcami, Talianmi aj Švajčiarmi.

V súčasnom tíme už nie sú Velez-Zuzulová a Vlhová, ktoré boli pred dvoma rokmi základnými piliermi strieborného úspechu. Velez-Zuzulová vlani po ZOH v Pjongčangu ukončila kariéru a Vlhová sa maximálne sústredí na úspech v slalome a obrovskom slalome, kde aktuálne patrí medzi absolútnu svetovú špičku.

Situácia je iná ako pred dvomi rokmi


O nominácii mužskej časti slovenského tímu sa rozhodovalo v pondelok v dejisku MS medzi trojicou Andreas Žampa, Adam Žampa a Matej Falat. "Andreas nedokončil našu internú kvalifikáciu, reprezentovať bude teda Matej Falat a ja," informoval z Aare slovenský reprezentant Adam Žampa.

"Situácia je úplne iná ako pred dvoma rokmi. Je pochopiteľné, že Peťa Vlhová sa koncentruje na svoje výkony v slalome a ´obráku´, kde môže útočiť na medailu. Verím však, že zostávajúce dve ´baby´ dajú do toho všetko, rovnako aj my dvaja s Maťom Falatom a zajazdíme čo najlepší výsledok pre Slovensko. V paralelnom slalome nikdy vopred neviete, čo sa stane. Aj najlepší na svete môže urobiť chybu a vy môžete vďaka tomu vyhrať," dodal starší z bratov Žampovcov.

Tímová súťaž na MS 2019 v Aare sa začne v utorok o 16.00 h, Slováci nastúpia v 1. kole proti reprezentantom zo Slovinska.

Viac o téme —> MS v zjazdovom lyžovaní 2019MS v alpských lyžiarskych disciplínach  • dvojice 1. kola tímovej súťaže


Rakúsko - Argentína
Slovinsko - Slovensko
Nórsko - Česko
Taliansko - Fínsko
Francúzsko - Rusko
Nemecko - Veľká Británia
Švédsko - Kanada
Švajčiarsko - Belgicko

Viac k témam: majstrovstvá sveta (MS) v zjazdovom lyžovaní, zjazdové lyžovanie
Zdroj: Webnoviny.sk - Aktualizované: V tímovej súťaži na MS v Aare pôjdu do boja i Žampa s Falatom, Slováci spoznali súperov © SITA Všetky práva vyhradené.